Dobrý deň želám. Dnes by som vám chcela predstaviť moju verziu výroby folkového koberčeka do bytíku.

Takže čo budeme potrebovať: staré tričká alebo tepláky - (najlepšie vo folkových farbách)... skrátka látku, ktorá je pružná a po odstrihnutí sa nedrobí. Jednotlivé tričká rozstriháme na pásiky, s ktorých následne spravíme klbko, jedno dva tri..a pekne ich začneme zapletať do klasického ,,vrkoča,, :)

Pletieme, zapletáme celý deň aj noc..keď sa jedno klbko skončí nastriháme opäť tričko a jednoducho priviažeme a pokračujeme v zapletaní..pridávame farby podľa vkusu, kombinujeme rôznofarebne trikolóru vrkoča aby bol výsledný efekt čo najkrajší :)

Ak už máme vrkoč dosť dlhý aby nám po stočení vytroril koberček, jednoducho si ho na zemi zvinieme a poskrúcame do guľatého tvaru. Koberček môže byť aj iného tvaru, napríklad ovál alebo obdĺžnik...mne sa však páčil takýto pekne guľatý...Teraz príde na rad zošívacia časť. Kto je doma vybavený šiacím strojom, ten to má jednoduchšie..my ostatní šijeme pekne ručne :D A zase celý deň aj noc :D Neprišívame k sebe moc na tesno aby sa nám koberec nezačal skúcať a nepripomýnal skor kobúk ako mne na začiatku, ale človek sa stále učí.. ale nakoniec všetko dobre dopadlo a koberček je už skoro hotový ...

No a čo by to bol folk bez ornamentov a vzorov... treba zobrat do ruky farbu na textil a niaky ten vzor tam nakresliť. Ja som zvolila srdiečkoú, lístkovú a bodkovú klasiku :)

Kocúrikovy sa koberec páčil dúfam, že sa bude páčiť aj vám :)

Ďakujem za váš čas.

S pozdravom

Martina z Galérie u Amanitky