Ahojte. Svet je plný vecí, ktoré by sa pri troche fantázie dali použiť znova. Buď na niečo užitočné alebo len tak ako milá dekorácia na poličku. Tento žurnál venujem mojim obľúbeným korkovým štuplíkom od vína. Nielenže mám korok veľmi rada, či už na dotyk aj na pohľad, ale ešte sa mi s ním aj výborne pracuje. Pridávam preto postup na výrobu dekorácií z korku. Postup je veľmi jednoduchý, chce to len trošku trpezlivosti a času.

Čo budeme potrebovať: korkové štuplíky od vína, kus kartónu, lepidlo, pero, orezávač, nožnice ✂️

 

 

Z kartónu si vystrihneme tvar, ktorý chceme dekorovať. Použite hrubý kartón, zle sa strihá, ale nezlomí sa pod váhou lepidla a korku.

 

 

Následne si narežeme korok na menšie časti, ktoré budeme lepiť na kartónovú hviezdu. Snažíme sa prekryť všetok viditeľný kartón korkom. Skúste vrstviť, nalepiť najskôr spodnú vrstvu, z hrubších a väčších kúskov. Ozdobné písmo, peknú štruktúru na korku použite v druhej vrstve, kde sa prekryjú medzery a vytvorí sa dekoratívny vzhľad.

Dobrá rada - tavnú pištoľ na lepenie korku neodporúčam, najlepšie sa mi osvedčilo silné sekundové lepidlo alebo lepidlo na drevo a korok.

 

 

Rovnako si z korku môžete spraviť srdce alebo rôzne písmenká a vyskladať tak mená detí do detskej izby. Robila som už aj veľké korkové iniciály pre mladomanželov na svadobné fotenie. Je veľa možností ako korok použiť, ak sa Vám chce sa trochu pohrať. Môžete si taktiež vyrobiť korkové zápichy do byliniek alebo korkové podčajníky.

Ak sa Vám ale nechce nič vyrábať, poprípade na to nemáte čas - rada pre Vás niečo vytvorím :)